Draugaukime
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Gamtosauginė mokykla
Gamtosauginė mokykla

8 gr. vaikai namuose pasisodino gėlių svogūnėlius ir atsinešė  į grupę –  kartu bus smagiau prižiūrėti gėles ir stebėti kaip iš svogūnėlių dygsta žali lapeliai. Netrukus visa palangė ,,sužaliavo‘‘  – tikra žalioji palangė!  Pirmieji savo žiedus parodė narcizai. Ugdytiniai  džiaugėsi geltonais žiedais, laibu koteliu, žaliais lapais, matavo, kuri gėlė aukštesnė, žemesnė, vienodos. Kai narcizai nužydėjo, visu gražumu pražydo kalijos – violetinės, rožinės. Vaikai  stebėdami  kalijas,padarė išvadą, kad  žiedo forma  panaši į apverstą varpelį, smėlio piltuvėlį.

Kaip iš paprasto svogūnėlio gali išaugti gėlė? Apžiūrėję svogūnėlio šaknis, ugdytiniai  išsiaiškino, kad plonos šaknelės įsikabina tvirtai į žemę, laiko augalą ir jį maitina. Jei mažų augaliukų šaknelės plonos, tai medžių turėtų būti labai storos, nes medį išlaikyti reikia daug jėgų… Prasidėjo šaknų, šaknelių ieškojimas lauke. Vaikai tyrinėjo visus medžius, augalus augančius darželio teritorijoje, stebėjo, kaip sodinami medžiai, grožėjosi gėlių žiedais, prižiūrėjo gėles augančias grupės aikštelėje. Tyrinėdami  medžius jie sužinojo, kad medį sudaro šaknys, kamienas ir vainikas. Atradę sudžiūvusią medžio šaknį, nusprendė išsivirti šaknų sriubos – buvo tikras atradimas, kad sriuba galima išvirti ir tokią…

Paslaptingas ir įdomus augalų pasaulis! Jis suteikia galimybę vaikams atrasti, tyrinėti, pažinti supančią aplinką, džiaugtis gamtos dovanomis ir patiems pasijusti tikrais gamtos vaikais.

Informciją pateikė mokytojos Džiuljeta Jonauskienė, Danutė Pukinskienė