Respublikinis projektas “Sveikatiada”

Nuo šių  metų Mažeikių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė įsijungė į respublikinį projektą „Sveikatiada“. Projekto iniciatyva siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokykloje. Vaikai kviečiami smagiai ir jiems patraukliomis priemonėmis ugdyti (is) supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ siūlo smagius ir originalius renginius, skatinančius sveiką gyvenimo būdą, įvairias viktorinas, konkursus, aktyvias veiklas.

 

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Siekiant skatinti su sveikata susijusių naudingų vaikų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, buvome pakviesti naujus ugdymo metus pradėti kitaip – prisijungti prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Tai savanoriškas Lietuvos ugdymo įstaigų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti ugdymo įstaigų vaikų dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą.  

 

Dalyvavome projekte “Žaidimų laukas”

Šis gražus ruduo atnešė į mūsų darželį smagų kūrybinį – meninį projektą “Žaidimų laukas“.Šiame projekte dalyvavo 4 vyresnės grupės.Ugdytiniai, pasitelkę visus pojūčius (lytėjimą,uoslę, regą) tyrinėjo darželio aplinkoje besikeičiančias rudenėlio dovanas ir spalvas.Lygino, skaičiavo, grupavo medžių ir krūmų lapus, vaisius, gėlių žiedus. Veiklos metu vaikai buvo labai smalsūs ir žingeidūs, rodė norą aiškintis ir samprotauti apie tą, ką jie pastebėjo ir padarė. O padarėme tikrai gana daug, kepėme keksiukus, vėrėme gėrybių vėrinukus, statėme Rudens fėjai pilį, kūrėme spalvotus suvenyrus,fantazavome kaip atrodo Ruduo (jo veidas),mūsų kieme apgyvendinome ežiukų šeimyną.Vaikai džiaugėsi savo darbeliais, demonstravo juos draugams iš kitų grupių ir tėveliams.Projektas suteikė galimybę vaikams kurti,fantazuoti, o kiek emocijų ir džiaugsmo patyrė mūsų mažieji kūrėjai. Taip pat patobulino ir socialinius įgūdžius: sutarti su draugu, veikti komandoje, plėtoti bendravimo patirtį. Šis projektas padėjo vaikams išmokti prasmingai elgtis su gamta.